DÍVČÍ HRAD (FOTO) | V Dívčím Hradě na Osoblažsku vzplanula bývalá vodárna, ve které přebýval poustevník Marek Volný. Z plamenů ho stačil vytáhnout tamní místostarosta. Marek Volný tak přišel o střechu nad hlavou.

Foto: Zdeňka Spurná

V bývalé vodárně v Dívčím Hradě na Osoblažsku po dobu devíti let přežíval poustevník Marek Volný. Ten před lety přišel kvůli autonehodě o zdraví i bydlení. O jeho životě informovala redakce zpravodajství STA Bruntálsko již několikrát v minulosti. Marku Volnému se za celou dobu snažilo pomoci mnoho organizací, on však pomoci nechtěl.

V pondělí 3. ledna 2022 okolo 18. hodiny došlo k požáru bývalé vodárny. Naštěstí si toho všiml tamní místostarosta Grigor Čaflakis a stačil poustevníka Marka z plamenů vytáhnout.

„Pil jsem večer na terase čaj a všiml jsem si, že u Marka hoří. Rychle jsem tam běžel a vytáhl ho ven. On spal, nevěděl o ničem. Jsem rád, že je v pořádku a přežil to,“ přiblížil událost místostarosta Dívčího Hradu Grigor Čaflakis.

Poustevník Marek Volný měl velké štěstí. Kdyby nebylo všímavého místostarosty, mohl ve vodárně uhořet. Požár nakonec uhasili profesionální a dobrovolní hasiči.

„Z požáru jsem hodně špatný. Vůbec nevím, jak se to stalo. Večer už netopím, protože mi tu už jednou hořelo. Včera bylo pěkně, tak nebylo potřeba ani moc topit. Přiznávám, že jsem pil alkohol, ale nekouřím, tak nevím, odkud přesně začalo hořet. Jsem rád, že mě místostarosta zachránil, Grigor je férový chlap,“ přiblížil poustevník Marek Volný.

„Děkuji všem, co mi donesli jídlo, matraci a deky, abych mohl do rána přespat,“ dodal poustevník. Co bude s ním dál, o tom jedná s vedením obce.

Foto: Facebook – Hasiči Město Albrechtice