MSK | Uplynul první týden platnosti usnesení Vlády ČR č. 216 týkající se omezení volného pohybu. Do kontrol tohoto krizového opatření byly a jsou i nadále každý den zapojeny stovky moravskoslezských policistů ze všech služeb, se kterými jsou ve smíšených hlídkách příslušníci Celní správy ČR a Armády ČR. Kontroly jsou namátkové, ale plošné. 

Foto: ilustrační Policie ČR

„Policisté ale stále kontrolují dodržování všech mimořádných opatření, a to na území celého Moravskoslezského kraje. Uvedené platilo rovněž uplynulý víkend, kdy jsme prováděli také kontroly v horských oblastech a na turisticky oblíbených místech, ” uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková.

„Nezaznamenali jsme problémy, občané opatření vlády respektovali a dodržovali a v horských oblastech byly pouze osoby, které se zde mohly nacházet” uvedla dále Jiroušková a připojila také několik statistických dat.

Týden v kraji…

Jaká byla situace v průběhu celého uplynulého týdne průřezově krajem? Policisté při kontrolách komplexu krizových opatření nezaznamenali žádné zásadní problémy, ba naopak. Toto konstatování platí také pro kontroly týkající se omezení volného pohybu, zejména mezi okresy. Drtivá většina občanů měla o situaci povědomí, cestující měli potřebné dokumenty a opatření vskutku dodržovali. Párkrát se stalo se, že si občané například zapomněli potvrzení zaměstnavatele, ale neprodleně se pro něj vrátili. Zaznamenali jsme i řidiče, kteří sami od sebe zastavili u policistů a prokázali se vyplněným formulářem opravňujícím přejezd hranice okresu. Policisté v případě nejasností poskytovali lidem součinnost a řešili každou situaci individuálně. 

Minulý týden provedli policisté přes 175 000 kontrol (všech mimořádných opatření). Zjistili téměř 2 070 přestupků. Většinu přestupků, přes 1 500, vyřešili domluvou. Téměř 400 přestupků vyřešili na místě v příkazním řízení uložením pokuty a správnímu orgánu oznámili více než 100 přestupků. A posledním „číslem“ je 2 490 – jedná se o počet vrácených vozidel.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.