KRNOV | Dopravní policisté pátrají po cyklistovi, který byl účastníkem dopravní nehody v Krnově na ulic Opavská. K nehodě došlo 20. listopadu 2018 v 13 hodin.

Foto: Policie ČR

„Dosud nezjištěný cyklista měl neoprávněně vjet z chodníku kolmo na vyznačený přechod pro chodce v době, když z levé strany po silnici na ulici Opavská projíždělo vozidlo Škoda Octavia. Cyklista tak nedal přednost a na přechodu pro chodce došlo k nárazu jízdního kola do blatníku vozidla,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Cyklista po střetu upadl na přední kapotu vozidla a následně na komunikaci. „Po nehodě nesetrval na místě a nespolupracoval. Dle řidiče měl být z dechu cyklisty cítit alkohol a cyklista měl řidiči sdělit, ať nevolá policii. I s kolem pak z místa nehody odjel ve směru na ulici Jungmanovu. Způsobená škoda na vozidle činí 10 tisíc korun. Požití alkoholu bylo u řidiče vozidla vyloučeno dechovou zkouškou,” sdělila dále Jiroušková.

Popis cyklisty: muž ve věku 45 až 50 let, výšky 180 cm, černých vlasů a byl hladce oholen. Oblečen byl do černé bundy s kapucí a černých kalhot. Jízdní kolo mělo horské a mělo být stříbrné barvy.

„Dopravní policisté žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout důležité informace ke zjištění totožnosti cyklisty, ať je kontaktují na tel. čísle 974 731 254 či na email br.di@pcr.cz ,” informovala závěrem Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.