KARLOVA STUDÁNKA (FOTO, VIDEO) | Široká veřejnost se mohla pořádně nadlábnout na gastronomickém festivalu Pojez v Karlově Studánce na Vrbensku. Večerní program roztančila hudební skupina Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Gastronomický zážitek a mnoho zábavy zažili nejenom místní, ale i turisté a návštěvníci horské lázeňské vesničky Karlova Studánka na Vrbensku. V sobotu 13. srpna 2022 se tam konal Pojez fest. Chutě srdce Jeseníků se tak proměnily ve skutečnost.

Gril rozpálili například Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra nebo Petr Bajer z Fully Belly a kulinářské show přidali i další kuchaři a barmani našeho kraje. Součástí Pojez festu byly chilli show s ochutnávkou chilli papriček, ocenění Regionální potraviny Moravskoslezského kraje a interaktivní zábava pro malé i velké – rodiny s dětmi.

Zaposlouchat jste se mohli také do tónů lidových písní, které na gastro festivalu v podhůří Jeseníků rozezněla cimbálovka. Program zpestřily také hudební skupiny Buty a Rock & Roll Bandu Marcela Woodmana. Nechybělo ani vystoupení stand-up komiků Karla Hynka a Pavla Tomeše.

“Máme za sebou gastrofestival pod novou značkou – Pojez. Cílem gastrofestivalu je ukázat a zpropagovat naše lokální gastro zařízení, která postupně vstupují do značky Pojez,” informoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

“Lidem v našem kraji chceme nabídnout to nejlepší, co máme v gastronomii, ale také v regionálních potravinách. Jsem velmi rád, že se gastrofestival vrátil do Karlovy Studánky, protože spojení čisté přírody s dobrým jídlem, je to pravé, co lidé mohou ochutnat,” doplnil Krkoška.

Podívejte se na fotoreportáž a video!

top