ČR | V průběhu měsíce března proběhla série motivačních seminářů, kde zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže společně se starosty a starostkami oceněných obcí diskutovali s účastníky o tom, jak podat přihlášku, na co nezapomenout, jak se připravit na prezentaci obce a mnohé další. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat do 30. dubna 2019.

Foto: Zdenka Spurná

„Jsem velmi zvědavá, kolik obcí se v letošním roce do soutěže přihlásí. Věřím a jsem přesvědčená o tom, že každá obec má co ukázat, čím se prezentovat. Finanční odměny určitě pomohou k dalšímu rozvoji obce,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Partner soutěže Vesnice roku 2019 společnost ŠKODA AUTO věnuje společně s autorizovaným partnerem ŠKODA, z vítězného regionu, výherci soutěže a nositeli titulu „Vesnice roku 2019“ nový model ŠKODA SCALA. Společnost také zapůjčí na 6 měsíců vítězi v kategorii Inovativní obec nový model ŠKODA CITIGO e-Pilot s čistě elektrickým pohonem, který je svým provozem (0 CO2) přínosem pro životní prostředí.

Cílem soutěže Vesnice roku je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Soutěž poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem “Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice”. Od roku 1996 je jedním z vyhlašovatelů Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR. Ministerstvo zemědělství se mezi vyhlašovatele připojilo v roce 2007.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR