KRNOV | Hlídka městské policie byla 13. září 2017 přivolána k cukrárně Algida na Hlavním náměstí, kde měl pes pokousat dítě. Strážníkům bylo sděleno, že čtyřletou dívenku, jež šla se svou matkou na zmrzlinu, kousl do stehna pravé nohy pes.

Foto: ilustrační – Pixabay

 

„Asi v polovině září byla Irenka s Johankou v cukrárně Algida na náměstí. Na venkovní zahrádce Johanku napadl zničehonic pes, kterého majitelka sice měla na vodítku, ale neuhlídala. Nutno říct, že to opravdu bylo zničehonic, Johanka si psa ani nevšimla. Pes se jí zakousl do stehna a způsobil krvavé zranění. Irenka odešla Johanku ošetřit na záchod a mezitím majitelka se psem odešla. To už jsem dorazil já a zavolal městskou policii, protože paní na sebe ani nenechala kontakt a bylo potřeba najít psa,“ napsal na Facebook otec Johanky.

„Majitelka psa seděla u stolku na zahrádce, měla ho na vodítku, ale nevěnovala mu pozornost. Jak majitelka psa, tak matka dítěte začaly ihned záležitost řešit a jelikož vypadalo, že zranění, které v tu chvíli nekrvácelo, nebude vážné, chovatelka psa se s matkou dohodla na odškodnění ve výši 50 korun za zmrzlinu, která během incidentu napadené spadla na zem, a z cukrárny odešla. S tímto řešením nebyl spokojený otec dítěte, který se na místo incidentu následně dostavil a žádal strážníky, aby ženu vypátrali,“ informovala Dita Círová, mluvčí Krnova.

„Práce strážníků byla úžasná a mám k nim velký respekt. Majitelku se psem našli do půl hodiny a celá věc se řešila dál. Díky nim nemusela Johanka na bolestivé injekce proti vzteklině, protože majitelka musela dodat potvrzení od veterináře, že pes je zdravý. Johanka je v pořádku, zbyly jí akorát šrámy a špatná vzpomínka. Celé to mohlo dopadnout mnohem hůř, kdyby zuby zasáhly tepnu nebo kdyby pes útočil na hlavu. Vážnost situace si majitelka psa vůbec neuvědomuje a její chování je necitlivé a rozum zarážející. Ale to je druhá věc a vše se bude řešit ve správním řízení,“ napsal dále otec holčičky.

Strážníci podle laického popisu svědků a z místní znalosti majitelku psa našli. „Z očkovacího průkazu psa zjistili, že je pravidelně očkován, a poučili chovatelku o nutném opakovaném veterinárním vyšetření. Ta pes absolvoval 14. a 18. září. Oba protokoly o vyšetření zdravotního stavu zvířete žena předala strážníkům, kteří je odevzdali otci. Jelikož se otec domáhá peněžité náhrady, vyvažující plně vytrpěné bolesti a další nemajetkové újmy způsobené jeho dceři, byla záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu.,“ řekla závěrem Círová.