OPAVSKO | V úterý 12. prosince 2023, krátce po 14. hodině, vyjely dvě hasičské jednotky k požáru posypového vozu v opavské městské části Malé Hoštice. Požár způsobil škodu za 900 tisíc korun, hasiči museli řešit únik provozních kapalin do kanalizace. 

Foto: HZS MSK

Operační středisko přijalo informaci o požáru vozidla ve 14:13 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Opava a dobrovolná jednotka z Opavy-Kylešovic. Na místo byl vyslán i speciální sorbentový kontejner.

„Hasiči ihned po příjezdu nasadili na boj s požárem vozidla dva vodní proudy. Požár samotný dokázali hasiči lokalizovat během několika minut, ale komplikaci jim způsobily provozní kapaliny, které při požáru unikly z posypového vozu do kanalizace. Na tyto kapaliny použili hasiči sorbent i sorpční hady a provizorní nornou stěnu vytvořenou z hadice, které umístili nejen u kanalizace poblíž vozidla,” informoval Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Z důvodu zasažení vod a blízkého okolí byl o situaci informován odbor životního prostředí, zástupce Povodí Odry a Severomoravských vodovodů a kanalizací, kteří s hasiči konzultovali další postup. „Během požáru došlo k poškození autobaterií vozidla, které hasiči z bezpečnostních důvodů vyjmuli a ponořili do nádoby s vodou. Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů, předběžná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun,” uvedl mluvčí závěrem.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK