OPAVSKO | Deset minut po čtrnácté hodině 7. února 2022 řídil dvaatřicetiletý muž z Novojičínska nákladní auto značky Tatra 815 (sklápěcí vůz) s přívěsem po silnici ve směru z obce Velké Heraltice na Opavu, přičemž na katastru obce Kamenec z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním autem značky Škoda Fabia, který řídila jednašedesátiletá žena z Bruntálska.

Foto: HZS MSK

„S ženou v automobilu cestoval dvaašedesátiletý muž z Bruntálska, který po nárazu utrpěl těžká zranění s následným úmrtím na místě této kolizní situace v dopravě. Výše uvedená žena utrpěla zraněních těžších charakterů s nutností jejího leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění řidiče nákladní soupravy ani případně dalších účastníků silničního provozu nedošlo. „Orientační dechová zkouška vyzněla u shora jmenovaného 32letého řidiče negativně, u 61leté ženy byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) při jejím lékařském ošetření ke zjištění, zda v době jízdy nebyla pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika desítkách tisíc korun,” uvedl dále mluvčí policie.

Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a také opavští kriminalisté, kdy je důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti a z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

top