BRUNTÁL | Sídliště Květná má před sebou třetí etapu úprav veřejných prostranství. Blíží se tak do svého finále komplexní revitalizace nejnovějšího bruntálského panelového sídliště.

Foto: MěÚ Bruntál

Město bude moci závěrečnou etapu uskutečnit, jelikož uspělo s žádostí o dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení. Práce budou zahrnovat prostranství v blízkosti základní školy a dále okolo komunikace ve směru ke křižovatce s ulicí Revoluční.

Předmětem třetí etapy budou úpravy pěších komunikací, obnova mobiliáře, sadové úpravy, obnova a doplnění kontejnerových stání a veřejného osvětlení. Rovněž dojde k obnově parkovacích stání včetně vybudování 17 nových parkovacích míst.

Vybudován bude také nový chodník v blízkosti Základní školy Bruntál, Okružní 38, p. o., a v návaznosti na to bude posunuto oplocení areálu školy.

Stavební práce mají začít na jaře příštího roku. Předpokládané náklady projektu činí 9,8 mil. Kč, přičemž dotace tvoří 50 % nákladů.

Rada města ve středu 2. října formálně schválila přijetí dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení. „Květná je druhým největším sídlištěm ve městě, žije zde významná část obyvatel Bruntálu. Naším cílem je nejen zpříjemnit jim život, ale také reagovat na požadavky, které vznikly v průběhu doby, například na dosud chybějící chodník u základní školy,“ konstatoval starosta města Ing. Petr Rys, MBA.

Po dokončení třetí etapy bude sídliště Květná komplexně zrekonstruováno. Revitalizace Květné začala v roce 2015, kdy byly následně v rámci první etapy zrekonstruovány chodníky okolo místní komunikace, oblíbená stezka kolem potoka, část sídliště dostala nový mobiliář, lavičky, koše, kompletní obnovou prošlo veřejné osvětlení a také zeleň.

Úpravy v rámci druhé etapy se týkaly především takzvaného vnitrobloku – jednalo se o rekonstrukci a doplnění pěších komunikací včetně rekonstrukce oddychových ploch, opravu kontejnerových stání, obnovu zeleně, mobiliáře a veřejného osvětlení. Kompletně byly obnoveny herní prvky pro děti. Podstatnou náplní druhé etapy bylo také propojení místních komunikací Okružní a Květné u základní školy.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.