KRNOV | Radnice se po roce opět otevře v netradičním čase. Pro rodiny s dětmi je na čtvrtek 16. listopadu připravena prohlídka Noc radnice, která se letos ponese v pohádkovém duchu. První skupinka se tajemnými chodbami historické stavby vydá v 17.00 hodin.

Foto: Plakát akce

„Stejně jako vloni, kdy Noc radnice ovládli loupežníci, budou mít návštěvníci možnost si prohlédnout radnici za svitu stovek svící, a to od sklepa po věž. Na mnoha místech pak na ně budou čekat pohádkové bytosti,“ říká Zuzana Pavlusová z oddělení vnějších vztahů.

Na některých stanovištích se budou muset děti poprat s úkoly, na které se však mohou připravit už předem. „Budu zjišťovat, jestli děti vědí, kolik má hodina minut a sekund, jak dlouhý je jeden světelný rok nebo jak dlouho ráno kokrhá kohout. Kdo neodpoví na veškeré otázky správně, tak bude obsluhovat po celý rok radniční hodiny a jejich provoz tak budeme mít zdarma,“prozradil svůj záměr zlý věžní skřítek Ciferník, který nehodné děti hází do pytle a pak je zavírá na celý týden v radniční věži, aby za trest obsluhovaly zvonění na radničních hodinách.

Noc radnice začíná v 17.00 hodin, prohlídky budou probíhat po dvacetičlenných skupinkách ve dvacetiminutových intervalech. Poslední skupinka vstoupí do radnice ve 20.00 hodin. Jednotné vstupné je 20 korun za osobu. Prodej vstupenek s časovými rezervacemi bude zahájen v turistickém informačním centru na Hlavním náměstí 1. listopadu.

Zdroj: MěÚ Krnov