KRNOV | V pátek 17. září 2021 byla slavnostně zahájena výstava „Varhany – výroba hudebních nástrojů v Krnově“, která je nyní k vidění v Městském muzeu v Krnově. Výstava představuje historii výroby varhan v Krnově, a to včetně reálných výrobků, součástek a dílů, dále historii strunných hudebních nástrojů až po výrobu elektrofonických kytar v Krnově. Výstavu spolupořádá Střední umělecká škola varhanářská, o.p.s.

Foto: Plakát

Srdečně zveme k prohlídce všechny, kterým není lhostejná historie města a tradice. Ta je stará téměř 150 let a město jí bylo známé snad po celém světě. Na své si však přijdou i děti, pro ně jsou připraveny zábavné doplňovačky a úkoly. Rádi přivítáme i školní skupiny – těm nabízíme komentované prohlídky s programem, který přizpůsobíme věku dětí. Komentované prohlídky pro žáky je třeba domluvit předem se Střední uměleckou školou varhanářskou, a to na telefonním čísle 775 039 511.

Současně Vás také zveme na Den otevřených dveří Střední umělecké školy varhanářské, který se uskuteční ve čtvrtek 25. 11. 2021 od 9:00 do 15:00 hodin. Budovu školy najdete na ulici Revoluční 54 v Krnově. Těšíme se na Vás.

Autor: Lucie Buchtová, SUŠ varhanářská Krnov.

Foto: Plakát

Foto: Plakát

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.