KRNOV | Stále vysoká poptávka po bezplatných antigenních testech /na Covid-19/ přiměla Sdružené zdravotnické zařízení Krnov k navýšení kapacity těchto testů. Dosud se v nemocnici prováděly antigenní testy od pondělí do středy.

Foto: STA Bruntálsko

Nově se budou provádět každý den včetně víkendů. „O antigenní testy mají zájem pendleři i lidé, kteří chtějí například navštívit své blízké s jistotou, že je neohrozí bezpříznakovou formou onemocnění Covid-19. V našem odběrovém centru jsme byli týdně schopni bezplatně otestovat přes 300 zájemců. Nyní bude tato kapacita přibližně dvojnásobná,“ sdělil ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Zájemci o antigenní test se musí zaregistrovat prostřednictvím speciálního portálu reservatic. Odkaz na tento portál naleznou na hlavní stránce nemocnice . Program jim vygeneruje volné termíny. Poté si zájemci vyberou datum i čas testu a na zvolený termín se dostaví do nemocnice.

Antigenní testování bude v SZZ Krnov probíhat v pracovní dny od 12:00-16:00 hodin. V sobotu a neděli od 11:00 do 13:00 hodin. Právě víkendové testování by mohlo výrazně zpomalit šíření nákazy.

„Každý, kdo bude mít pocit, že na něj něco takzvaně „leze“, se může zaregistrovat a otestovat v průběhu víkendu. Výsledek antigenního testu se dozví do patnácti až dvaceti minut. V případě pozitivního výsledku testovanou osobu čeká karanténa a PCR test. Naopak člověk s negativním výsledkem nemusí mít takové obavy, že nakazí někoho ve svém okolí,“ dodal ředitel Václavec.

Zdroj: SZZ Krnov 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.