KRNOV | V těchto dnech policisté z krnovského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže osmatřicetiletému místnímu muži, neboť tento na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností nejméně v šesti případech, a to od začátku ledna do prvních únorových dnů 2023 kradl volně vystavené zboží.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„V supermarketech na ulicích Opavské a Revoluční v Krnově zcizoval volně vystavené zboží (láhve alkoholických nápojů různých značek a v různém množství), čímž poškozeným právnickým osobám a společnostem způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 17 tisíc korun. Volně vystavené, převážně značkové, láhve alkoholických nápojů si na prodejní ploše ukládal do přinesené tašky, do batohu nebo je uschoval pod své svrchní oblečení a následně bez úhrady prošel pokladní zónou a odešel z dané provozovny neznámo kam,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Tímto protiprávním jednáním a chováním osmatřicetiletého muže se zabývají krnovští policisté a bruntálští kriminalisté a jeho případná další obdobná trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování.