RÝMAŘOV | Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Podhorská, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. Klienti Sociální služby Podhorská v Rýmařově se v rámci ergoterapie pustili do výroby velikonočních dekorací, které již také zdobí jejich pokoje i společné prostory.

Foto: Nemocnice AGEL Podhorská

„Klienti Sociální služby Podhorská společně s personálem v rámci aktivizace s prvky ergoterapie i v rámci svého volného času malují kraslice, pečou a zdobí perníčky, ale i vlastního velikonočního beránka, který rozzáří při oslavách Velikonoc jejich slavnostní tabuli,“ popsala vedoucí Sociální služby Podhorská Bc. Miroslava Hořínková a doplnila, že velikonoční překvapení pro klienty chystají také zaměstnanci stravovacího provozu, a to tematické menu. „Kromě snídaně v podobě mazance, bude na každého čekat, stejně jako v předchozích letech, velikonoční perníček jako dezert po vydatném obědě“, dodala.

Na bruntálském pracovišti Nemocnice AGEL Podhorská se stále na plno věnují péči o covid-pozitivní pacienty. „Pacientům s covid-19 poskytujeme akutní lůžkovou péči na standardním oddělení a jednotce intenzivní péče. V rámci vývoje epidemiologické situace jsme restrukturalizovali náš lůžkový fond a vytvořili jsme třicetilůžkovou standardní a pětilůžkovou intenzivní covid jednotku,“ upřesnil předseda představenstva Nemocnice AGEL Podhorská Pavel Kameník.

Zdroj: Nemocnice AGEL Podhorská

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.