BRUNTÁL, OPAVA |Série tragických dopravních nehod na Opavsku pokračuje. Další v řadě se stal dnes, v pondělí 10. října dopoledne, střet automobilů poblíž obce Zadky (část Neplachovic), na silnici spojující města Opavu a Bruntál. Pomoci vyjely dva týmy rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Foto: HZS MSK

„Po kolizi dodávkového vozidla s kamionem zůstal zaklíněn dvaačtyřicetiletý muž. Po jeho vyproštění u něj týmy ZZS zahájily resuscitaci, protože nejevil žádné známky života. Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k záchraně a pacient na místě podlehl vícečetným poraněním, která utrpěl,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Záchranáři ošetřovali jednatřicetiletou ženu se středně těžkými poraněními hrudníku a dolní končetiny a devětačtyřicetiletého muže zraněného v oblasti hlavy a horních končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba účastníci nehody transportováni a do další léčby předáni na urgentním příjmu krnovské nemocnice,” sdělil dále mluvčí.

„Dvaačtyřicetiletý muž z Bruntálska řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Fiat Ducato s připojeným autopřepravníkem (na tomto „hengeru“ bylo přepravováno osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Zafira) v katastru obce Neplachovice, v části Zadky na Opavsku, a to ve směru z Opavy na Bruntál, přičemž z doposud přesně nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu a zde se střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Volvo s návěsem. Tuto nákladní soupravu řídil devětačtyřicetiletý muž polské národnosti a jel tedy v opačném směru jízdy z Bruntálu na Opavu,” informoval mluvčí policie René Černohorský..

„Při čelním střetu utrpěl řidič dodávkového automobilu těžká zranění, neslučitelná s životem, kterým na místě dopravní nehody podlehl. Zranění lehčího charakteru utrpěla jeho 31letá spolujedoucí žena z Bruntálska a rovněž i řidič polského kamiónu. Obě tyto osoby byly převezeny k lékařskému vyšetření a k ošetření do krnovského nemocničního zařízení, na místě kolizní situace v dopravě byla i záchranářská helikoptéra, ta však zpět vzlétla bez zraněných osob. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku dosahující téměř jednoho miliónu korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně, u zemřelého řidiče dodávky byla nařízena soudní pitva,” uvedl dále Černohorský.

Silnice spojující Opavu s Bruntálem je v úseku u Neplachovic, v části Zadky neprůjezdná a provádějí se zde vyprošťovací práce, které s největší pravděpodobností potrvají až do jednadvacáté hodiny dnešního dne. Celá tragická záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.