MSK | Zajištění průběhu Mistrovství světa v ledním hokeji se přímo v Ostravar Aréně účastnilo více, než pět desítek pracovníků ZZS MSK. Záchranáři v hale garantovali a zajišťovali poskytování přednemocniční neodkladné péče. Na stadionu přitom bylo vždy devět pracovníků záchranné služby, z toho tři lékaři. Pro okamžitý zásah samozřejmě disponovali veškerým potřebným vybavením i sanitními vozidly.

Foto: ZZS MSK

Odbornou pomoc zajišťovali jak hráčům, tak divákům v hledišti i fanzóně. Spolupracovali přitom s dalšími poskytovateli zdravotních služeb. Přestože v průběhu dvou týdnů ošetřili celkem pětapadesát osob, hodnotí záchranáři průběh šampionátu ze svého pohledu jako poklidný. Ošetřovat bylo nutno především pacienty s interními obtížemi, jako hypertenze, bolesti na hrudi, závratě, křečové stavy, dechové tísně, či bolesti hlavy. Opakované byly stavy dehydratace a drobnější poranění. Do zdravotnických zařízení přitom záchranáři po ošetření transportovali dvanáct pacientů, u nichž bylo nutné další vyšetření, či léčba.

V době konání mistrovství světa zaznamenala zdravotnická záchranná služba také mírný nárůst zásahů u opilých a poraněných osob na území města Ostravy. Tato skutečnost byla předpokládána, a proto byl počet posádek v krajském městě ve dnech hokejového šampionátu posílen.

Zdroj: Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK

Foto: ZZS MSK