ČR | Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rezignoval. Odchod z funkce oznámil v pondělí 21. září 2020 ráno na tiskové konferenci. Svoji rezignaci už předal premiérovi Andreji Babišovi.

Foto: Vláda ČR

„Po důkladném zvážení aktuální situace jsem se rozhodl, že odstoupím z funkce ministra zdravotnictví. Chci tím vytvořit prostor pro nové řešení epidemie,” sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Pro zdravotnictví jsem pracoval na maximum. Snažil jsem se udělat vše, aby se posunulo dopředu. Funkci jsem vykonával srdcem a ze všech sil. Stal jsem se ministrem Covidu,” řekl dále.

„Rozhodnutí ministra zdravotnictví odstoupit z funkce respektuji. Chtěl bych mu poděkovat za spolupráci. Očekávám, že pan premiér co nejrychleji oznámí jméno jeho nástupce tak, aby Ministerstvo zdravotnictví mohlo nadále plnit svou roli v rámci boje s epidemií,” sdělil na svém twitterovém účtu Jan Hamáček.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.