BRUNTÁLSKO | Dnes  postupuje přes naše území od severozápadu studená fronta. V severozápadních, severních a severovýchodních Čechách a na většině území Moravy a Slezska se očekává mrznoucí déšť s tvorbou ledovky.

Foto: Mapka

Předpokládané srážkové úhrny mrznoucího deště se budou pohybovat většinou do 5 mm, přičemž se místy bude vytvářet silná ledovka.

Výstraha ledovka- platnost: od 22.1.2024 15:00 do 23.1.2024 03:00
Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy.

Výstraha silný vítr – platnost: od 22.1.2024 06:00 do 22.1.2024 18:00
Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Zdroj: ČHMÚ