KRNOV | Na zimním stadionu bude od 1. května přístupná veřejnosti umělá plocha o rozměrech 60 krát 30 metrů. V časech vyčleněných pro veřejnost je zde možné jezdit na kolečkových bruslích nebo se věnovat některým kolektivním sportům. 

Foto: ilustrační – Pixabay

„Na své si přijdou hráči in-line hokeje nebo hokejbalu, kterým jsou kromě hřiště k dispozici také branky a puky,“ popisuje vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal z Technických služeb Krnov s tím, že nechybí ani dva badmintonové kurty.

Plocha je složena z plastových dlaždic o velikosti 33 krát 33 centimetrů, vylisovaných ze směsí polypropylénů. Jejich povrch je matný, neodráží se od něj světlo nebo blesky fotoaparátů. Lze na něm také vyznačit hrací plochy pro jiné sporty (florbal, basketbal nebo volejbal), a to samolepícími páskami, které je možné v případě nutnosti bezezbytku odstranit. Sportovci mohou plochu využívat už druhou sezonu a její pořízení včetně montáže vyšlo na 780 800 korun bez DPH. „V loňském roce o ni měli zájem především mladí hokejisté HK Krnov a také některé amatérské sportovní oddíly,“ doplňuje informace Vladislav Skopal.

Na konci srpna bude umělý povrch opět demontován a uložen, od 1. září pak začne chlazení. Přibližně po sedmi dnech plného provozu ledové plochy bude zahájena hokejová sezona.

Zimní stadion se nachází v lokalitě sportovišť spolu s fotbalovým stadionem, tenisovou halou, bike parkem, tenisovými kurty, sportovní halou, atletickým stadionem, kuželnou a bowlingovým centrem.

Zdroj: MěÚ Krnov