KRNOV | Komisařka 2. Oddělení obecné kriminality Krnov ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájila trestní stíhání dvaačtyřicetileté ženy z Ostravy, toho času bytem na Bruntálsku jako obviněné ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Jak bylo dosavadním prověřováním a následným vyšetřováním zjištěno, tak shora uvedená dvaačtyřicetiletá žena přibližně patnáct minut před osmnáctou hodinou 20. listopadu 2020 na chodníku před vstupem do jednoho z panelových domů na ulici Sídliště pod Cvilínem v Krnově, bez předchozí komunikace a zcela úmyslně, napadla zde jdoucí čtyřiatřicetiletou místní ženu, kterou z bezprostřední blízkosti polila vysoce zásaditou kapalinou do oblasti obličeje, očí, krku a rukou a poté ihned z místa činu utekla,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Napadené ženě vzniklo zranění ve formě poleptání pokožky v obličeji, víček a spojivek obou očí, rtů, jazyka a obou rukou s nutností lékařského vyšetření a ošetření v chirurgické ambulanci krnovské nemocnice a na oční ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Celou záležitostí se po oznámení ihned intenzivně zabývali krnovští policisté a kriminalisté v úzké spolupráci a v součinnosti s bruntálskými kriminalisty a se strážníky Městské policie v Krnově, a to ve snaze co nejdříve ustanovit tehdy neznámou osobu pachatele.

„V rámci prověřování bylo stanoveno několik variant a možností spáchání této trestné činnosti, kdy hned z prvopočátku podezřelou osobou byla i výše jmenovaná dvaačtyřicetiletá žena. Ta však policistům i kriminalistům svou účast na napadení a zranění čtyřiatřicetileté ženy odmítala přiznat a uváděla informace, které musely orgány činné v trestním řízení řádně důkladně a důsledně prošetřit,” sdělil dále Černohorský.

„Na základě všech zjištěných indicií se však dvaačtyřicetiletá žena nyní ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznala, zcela přesně uvedla, jak k celé záležitosti došlo a že motivem byly osobní spory a dlouhotrvající partnerské vztahy mezi ní, jejím čtyčiačtyřicetiletým druhem a mezi poškozenou ženou. Vše je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských kriminalistů,” sdělil mluvčí závěrem.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.