KRNOV | Na základě oznámení jednašedesátileté ženy z Krnova místně příslušní policisté z Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci důvodného podezření ze spáchání přečinu podvodu, kterého se mohl z blíže neupřesněného místa dopustit doposud přesně neustanovený neznámý pachatel.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Jak bylo prvotními procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak mezi 17. červencem a 22. srpnem letošního roku výše uvedená žena prostřednictvím chatu na portále Tvojerande.cz a dále na WhatsAppu komunikovala za účelem seznámení se s osobou pod přezdívkou Jiří, který jí následně požádal o koupi různých vzácných mincí za celkovou částku 143 tisíc korun s tím, že je v současné chvíli mimo republiku a že jí peníze následně vrátí a odešle na její bankovní účet,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

„Poškozená jednašedesátiletá žena se vším souhlasila, zaslala mu IBAN svého účtu, na který ji měl po dohodě odeslat peníze a v průběhu dne 2. srpna 2023 zakoupila od jí neznámého muže na ulici Hlavní náměstí v Krnově různé druhy a množství mincí a své finanční prostředky ve výši 143 tisíc korun tak předala tomuto neznámému muži,” uvedl dále mluvčí.

Po příchodu domů následně zjistila, že zakoupila běžné mince různých nominálních hodnot v měnách chorvatská Lipa, portugalské Escudo, italská Lira, maďarský Forint a také mince ze Španělska a Řecka, přičemž tyto mince byly v průhledných plastových sáčcích s uzávěrem.

Neznámý muž, se kterým se osobně setkala v Krnově i neznámá osoba vystupující v konverzaci jako Jiří přestal být od té doby kontaktní, v komunikaci již dále nepokračoval a nepokračuje a její poskytnuté finanční prostředky ve výši 143 tisíc korun jí doposud vráceny nebyly a nebyly jí připsány ani na její bankovní účet.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany krnovských policistů v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu finančních prostředků poškozené ženy lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.