KRNOV | Vůně kávy a dobrého jídla se bude linout centrem města v sobotu 3. září u příležitosti konání 6. ročníku Krnov Coffee Festivalu, který za finanční podpory města Krnova pořádá spolek Coffee Stylist.

Foto: Plakát akce

„Program festivalu bude plný kávy, dobrého jídla a zábavy pro děti i dospělé. Jako vystavovatelé se představí dvacítka nejrůznějších profesionálních baristů a pražičů káv, gastroscéna nabídne indická, francouzská, vietnamská, americká, vegetariánská a veganská jídla. Připravíme také místo, kde budou mít možnost návštěvníci festivalu potrénovat své baristické dovednosti pod vedením zkušených profesionálních baristů,“ říká pořadatelka festivalu, kavárnice a baristka Šárka Bolatzká. Kávový i doprovodný program se uskuteční na náměstích Zámeckém a Hlavním od 9 do 17 hodin, později se festival přesune do prostor Zahrady smyslů, kde bude do půlnoci probíhat afterparty s hudebním doprovodem.

Kdo nechce na výbornou kávu čekat až do soboty, může přijít ke kavárně Malé Café už o den dřív, v pátek 2 září. Od 17 hodin tu proběhne společný cupping, tedy řízená ochutnávka s komentářem všech káv, které budou vystavovatelé na druhý den nabízet.

„Často se mě lidé ptají, co budou na festivalu dělat, když člověk dokáže během dne vypít tak dvě, možná tři, čtyři kávy. Chci je ujistit, že se u nás nemusí bát „překávování“ jen proto, že se nic jiného dít nebude. Protože hlavní myšlenkou festivalu je předávat informace o kávě a o všem kolem ní nenásilnou formou, chystáme pro milovníky kávy řadu doprovodných aktivit, jejichž prostřednictvím budou mít tento nápoj zase o něco radši. A samozřejmě myslíme i na ty, kteří kávě neholdují, nebo jsou ještě dětmi. Ti budou mít příležitost sportovat, malovat, nabídneme jim tvořivé dílničky nebo hudební vystoupení. Náš festival prostě děláme tak, aby se během celého dne pobavili všichni. Je to vlastně zábavný den spojený s kávou,“ dodává Šárka Bolatzká.

Zdroj: MěÚ Krnov

top