HOŠŤÁLKOVY | V pátek 23. května 2025 se v nádherném prostředí zámku Hošťálkovy uskuteční první letošní přednáška věnovaná lidové architektuře Krnovska a Jeseníků. Hlavní přednášející bude PhDr. Ľubica Mezerová, která se dlouhá léta věnovala péči o kulturní dědictví okresu Bruntál a zpracovala významný grant na podporu lidové architektury v tomto regionu.

Foto: Plakát akce

Během této poutavé přednášky se vydáte na virtuální cestu po tradičních stavbách, které jsou neodmyslitelnou součástí krajiny Jeseníků. Objevíte rozmanitost historických konstrukcí, jedinečné techniky stavitelství a podíváte se na to, jak se lidová architektura vyvíjela v různých obdobích. Získáte vhled do fascinujícího propojení přírody, historie a lidské tvořivosti, jež utvářelo jedinečnou podobu těchto staveb.

Přednáška bude skvělou příležitostí nejen pro milovníky historie, architektury a regionálních tradic, ale i pro širokou veřejnost, která se chce dozvědět více o kulturním dědictví, které nás obklopuje.