ČR | Základna Severoatlantické aliance by mohla být podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Přerově či Mošnově. Řekl to v Partii na CNN Prima News.

Foto: Facebook Marian Jurečka

„Když se podíváme na mapu, kde máme české základny, tak střední či východní část České republiky by si takové základny zasloužila. Například Přerov, Mošnov,“ uvedl Jurečka.

„Diskuse nezačala, ale jedno je jasné, Česká Republika musí posílit svoji bezpečnost doma i v regionu střední Evropy. Základna NATO na našem území je jednou z možností, máme i lokality, které by bylo možné využít. Naše bezpečnost bude prioritou. K debatám o tom, kdo jsou naši vojáci je dobré si připomenout, že vojáci NATO jsou i našimi obránci a naši vojáci jsou obránci všech zemí NATO. Tedy NATO jsme my, vojáci NATO jsou i našimi vojáky připraveni za nás položit život v případě nutnosti bránit se,” uvedl na svém Facebookovém profilu Jurečka.

S Marianem Jurečkou souhlasí i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Předností je podle hejtmana posílit bezpečnost naší země. „Je to věc nová, takže hovořím za sebe, za člověka, který se domnívá, že jinou možnost nebudeme mít,“ řekl Vondrák.