BRUNTÁL | Tradiční bruntálský Jazzový festival se uskuteční 25. července. Všichni umělci potvrdili účast, jen místo konání je zatím nejasné.

Foto: MěÚ Bruntál

Už po jedenácté se milovníci jazzu setkají v Bruntále na festivalu, který opět nabídne skutečnou muzikantskou špičku. Z domácích interpretů zahrají 2G Band Bruntál a Swing kvartet Bruntál. Přespolní zastoupí například mladí, dynamičtí The People, studenti Janáčkovy akademie múzických umění v Brně i zkušení a ostřílení muzikanti. Pop jazzová zpěvačka Bára Vaculíková, dcera Petry Černocké, se v Bruntále představí pod pseudonymem Diva Baara. Posluchači se mohou těšit na její autorskou hudbu inspirovanou vlnou elektroswingu a osobité texty věnované ženám.

Kytarista Edi Köhldorfer studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni. Basista František Uhlíř je absolvent konzervatoře v Brně. Léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického. Bubeník Jaromír Helešic působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova). Tito pánové tvoří Trio KUH, jež svým uměním rovněž přijedou potěšit bruntálské publikum.

Vokalistky Doris a Sophia nebo-li Hot Sisters rády originálním způsobem obnovují staré hudební poklady. Při jejich vystoupení občas zazní i operní melodie, tango, šanson nebo house music a beatbox po věrně replikované vintage písni. Také vystoupení těchto děvčat bude součástí programu 11. ročníku jazzového festivalu v Bruntále, kterým posluchače provede věrný moderátor Richard Pogoda.

První účinkující by měl vystoupit kolem 14. hodiny, kde, to je zatím v jednání. Na kterém místě v Bruntále se festival uskuteční, se dozvíte z plakátů, které v blízké době ozdobí vývěsní plochy ve městě.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.