STARÁ VES, ŽĎÁRSKÝ POTOK | Sběr hub se velmi prodražil majitelce vozidla Chevrolet, která v úterý 19. září 2017 odstavila auto ve Žďárském Potoce u lesa a šla na hřiby.

Foto: ilustrační _Pixabay

„Na podlaze vozu u spolujezdce ponechala odloženou kabelku, které si všiml neznámý pachatel. Rozbil okno a kabelku odcizil. V ní byly doklady, peněženka s hotovostí 2500 korun, léky, zlatý prsten a platební karta. Způsobená škoda činí necelých 20 tisíc korun,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Začala houbařská sezóna a tak opět apelujeme na majitele či uživatele motorových vozidel, aby základním opatřením minimalizovali možnost vloupání do auta. Právě zaparkovaná vozidla u lesních cest jsou snadných terčem. Obzvláště pokud majitel nechá na sedadlech či podlahách vozu odloženou tašku, peněženku nebo mobilní telefon. Od vozidla se na delší dobu vzdálí a pachatel má dostatek času k vloupání.  Ve většině případů postačí odstranit z pachatelova dohledu jakékoliv věci, které by se staly snadnou kořistí. Auto totiž není trezor!,“ řekla závěrem Jiroušková.