HORNÍ BENEŠOV | Opilou řidičku zastavili třicet minut po šestnácté hodině 17. září 2022 bruntálští policisté, když projížděla Nerudovou ulici v Horním Benešově. Odborným měřením dechovými zkouškami jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,9 promile alkoholu v dechu.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu na ulici Nerudové v obci Horní Benešov, přičemž stavěla a kontrolovala zde projíždějící řidičku osobního auta značky Renault Thalia, a to 43letou ženu z Opavska.

„Při této silniční kontrole zakročující policisté zjistili, že řidička je v silně podnapilém stavu, kdy odborným měřením dechovými zkouškami jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,9 promile alkoholu v dechu. Shora uvedená žena předchozí požití alkoholických nápojů před jízdnou plně doznala, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádala, na místě jí byl zadržen její řidičský průkaz, bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Již nyní je důvodně podezřelá z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.