BRUNTÁL | Třicetiletá žena z Bruntálu prostřednictvím internetu na sociální síti měla v různých skupinách opakovaně podávat inzerci za účelem prodeje zboží. Za zboží požadovala platbu předem na účet, ale zboží kupujícím nikdy nedodala.  Způsobená škoda přesahuje 31 tisíc korun.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání třicetileté ženy z Bruntálu pro přečin podvodu. Je jí kladeno za vinu, že od konce října 2016 do ledna 2017 prostřednictvím internetu na sociální síti měla v různých skupinách opakovaně podávat inzerci za účelem prodeje zboží. Nejčastěji to byly výživové tablety, za které požadovala platbu předem na účet, ale zboží kupujícím (celkem jich je 35) nikdy nedodala,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Způsobená škoda přesahuje 31 tisíc korun. „Obviněná má exekuce, policistům uváděla jako důvod svého jednání, že je ve finanční tísni. Před zahájením trestního stíháním sedmi poškozeným peníze vrátila. V loňském roce byla za obdobné jednání odsouzena soudem v Mladé Boleslavi. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody do výše tří let,“ řekla závěrem Jiroušková.