ČR | Energetická krize a zdražování v České republice přináší úsporná opatření. Vláda rozhodla o snížení minimální teploty na pracovištích, a to z 20 na 18 stupňů Celsia. Na záchodě má klesnout až na 15 stupňů. 

Foto: Pixabay

Vláda na svém pondělním jednání v rámci avizovaných úsporných opatření v nadcházející topné sezoně novelizovala nařízení vlády, kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. V důsledku energetické krize a omezených dodávek zemního plynu rozhodla o snížení limitu pro minimální teplotu z 20 na 18 stupňů Celsia na nevenkovním pracovišti s neudržovanou teplotou přirozeně větraném, dále na pracovišti, na němž je k větrání použito kombinované nebo nucené větrání, a na pracovišti s udržovanou teplotou jako technologickým požadavkem. Například na pracovištích, kde zaměstnanci pracují lehce manuálně rukama vsedě, se limit pro minimální teplotu sníží z 18 na 16 stupňů Celsia.

V šatnách se má snížit teplota z 20 na 18 stupňů, v umývárnách z 22 na 19 stupňů, ve sprchách z 25 na 19 stupňů a na záchodě z 18 na 15 stupňů.
top