ČR, BRATISLAVA | V Bratislavě se konal Spotřebitelský summit. Vrcholní politici tam řešili dvojí kvalitu potravin. Ta tíží mnohé občany České republiky.

Foto: ilustrační – Pixabay

V pátek 13. října 2017 proběhl Spotřebitelský summit v Bratislavě, který nesl název Za stejnou kvalitu produktů pro všechny. Setkání, které se věnovalo tématu rozdílné kvality potravin v evropských zemích, se konalo pod záštitou českého premiéra Bohuslava Sobotky a slovenského premiéra Roberta Fica a účastnili se ho předsedkyně vlády Polské republiky Beata Szydlová, předseda vlády Maďarska Viktor Obrán, zástupci Evropské komise a představitelé spotřebitelů i výrobců.

Vrcholní politici na Spotřebitelském summitu řešili zásadní téma – dvojí kvalitu potravin, která poslední dobou tíží mnoho občanů České republiky. Každý chce jíst kvalitní jídlo za stejnou cenu, jako v jiných evropských zemích.

Podle poslance Parlamentu ČR, který je místopředsedou zemědělského sněmovního výboru a členem hospodářského výboru, není možné, aby byly dvě kategorie kvality potravin – kvalitní a nekvalitní. „Naši občané většinou v obchodních řetězcích nakupují zcela nekvalitní potraviny za vysoké ceny. To je nemožné, aby to tak i nadále pokračovalo!“ rozhořčil se poslanec Ladislav Velebný.

V obchodních domech v rámci Evropské unie najdeme potraviny prvotřídní kvality, ale pro větší část občanů se pak nabízí zboží, které v regálech najdeme od stejného výrobce, se stejnou značkou i obalem, a přitom jsou nekvalitní už i od pohledu. „S takovým přístupem musíme nadobro skončit! Všichni musíme jíst kvalitní potraviny za rozumnou cenu. Jsem velmi rád, že se toto řeší a bojuje se za kvalitu potravin pro naše lidi, už i na evropské úrovni!“ v závěru dodal poslanec Velebný.