KRNOV | Jízdy historických vlaků, slavnostní „odhalení“ opraveného lokomotivního pomníku, výstava o historii železnice, přehlídka historických vagonů, koncerty, ukázky hasičské techniky, atrakce pro děti. Na to vše se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v sobotu 1. října na oslavy 150 let železnice v Krnově. Konat se budou od 10 do 16 hodin v prostorách nákladového nádraží v sousedství výpravní budovy železniční stanice Krnov.

Foto: Plakát akce

„Na začátku se ale všichni sejdeme před lokomotivním pomníkem. Tady od 10.30 hodin bude hrát Dechový orchestr mladých Krnov a v 11.00 hodin dojde k slavnostnímu „odhalení“ opravené lokomotivy. Poté se společně s orchestrem během jeho pochodové show přesuneme do prostor nákladového nádraží, kde bude program pokračovat,“ prozrazuje Marcela Procházková z MIKS Krnov. To oslavy organizuje za finančního přispění Moravskoslezského kraje společně s Českými drahami, Správou železnic a společností Krnovské opravny a strojírny (KOS).

Před výpravní budovou budou umístěny výstavní panely o historii krnovské železnice. V prostorách nákladového nádraží bude čekat výstava kolejových vozidel, modelová železnice, expozice České pošty, nejmenší návštěvníci se můžou těšit na řídicí vůz přestavěný na Vláček Hráček. Vystoupí zde také kapely Lucie Revival (12:00), Generace 75 (13:30) a zpěvák Patrik Stoupa s bandem (15:00). „K vidění budou rovněž historické automobily, motocykly a jízdní kola, studentky pedagogické školy připraví pro děti program v dětském koutku, chybět nebudou stánky s občerstvením. Lidé se budou moct svézt kočárem taženým koňmi, který bude jezdit mezi nákladovým nádražím a areálem společnosti KOS, která ve stejný den slaví 150 let svého založení,“ uvádí Marcela Procházková s tím, že oslavy na nádraží skončí v 16.00 hodin, kdy v areálu KOS začne koncert Rock&Roll Bandu Marcela Woodmana.

Nejen v sobotu, ale také v neděli 2. října bude příležitost se na trati Olomouc – Krnov – Opava svézt historickými vlaky. Vystřídají se parní lokomotiva Velký bejček se soupravou vozů Ce, motorová lokomotiva Zamračená/Bardotka se soupravou „Ypsilonů“ a také historické motorové vozy Hurvínek a Věžák. Jízdní řád a ceník jízdného zájemci najdou na portálech Českých drah Kam na výlet a ČD Nostalgie.

Zdroj: MěÚ Krnov