KRNOV | Po pětileté pauze se ve čtvrtek 15. června na Hlavním náměstí opět sejdou poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území Krnova, aby veřejnosti představili svou činnost. Stane se tak u příležitosti Dne sociálních služeb, jehož program potrvá od 9.00 do 17.00 hodin.

Foto: Plakát akce

„Den zahájíme v 9.00 hodin komunitní snídaní pod širým nebem, na kterou jsou zváni nejen poskytovatelé sociálních služeb a trhovci, kteří na Hlavním náměstí budou ten den prodávat své zboží v rámci pravidelných čtvrtečních trhů, ale samozřejmě i veřejnost. Věřím, že setkání u kávy a něčeho dobrého k zakousnutí náš den příjemně nastartuje a dodá energii do následujících hodin, které budou nabité událostmi,“ uvádí za organizátory Luboš Rapušák z odboru sociálního a školství.

Poskytovatelé sociálních služeb budou rozděleni do čtyř stanů podle pracovních skupin, v nichž působí v rámci komunitního plánování sociálních služeb, Senioři, Zdravotně postižení, Děti, mládež rodina a Obtížné životní situace, a kromě prezentace své činnosti se zaměří také na poradenství.

„Ve stánku Senioři se návštěvníci setkají například se zástupci Městské policie Krnov, kteří je budou informovat o svých aktivitách zaměřených na bezpečnost seniorů. Budou mít možnost zde také vyplnit anketní lístek, jehož prostřednictvím chceme zjistit jejich potřeby,“ říká Luboš Rapušák. Anket bude probíhat více, v další například Armáda spásy bude sondovat názor Krnovanů na možné využití bezdomoveckých iglú pro lidi, kteří nemohou navštěvovat z různých důvodů noclehárny. Všechny vyplněné anketní lístky budou v 15.00 hodin slosovány a výherce čekají hodnotné ceny.

Živo bude i v prostorách Městské kavárny, kde bude možné zhlédnout videoprezentace sociálních služeb a kde se v 11.00 a v 15.30 hodin uskuteční besedy na téma bezpečnost. „Budou zde také zdravotníci krnovské nemocnice, kteří zdarma zájemcům změří krevní tlak, hladinu cukru v krvi nebo cholesterol,“ upřesňuje Rapušák.

Program doplní vystoupení dětí z mateřských a základních škol na pódiu a soutěže, které připraví studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov.

Zdroj: MěÚ Krnov

top