KRNOV | Speciální přístroj v hodnotě 72 600 Kč, který dokáže ve velmi krátkém čase dekontaminovat exteriéry i interiéry od viru covid-19, ve středu 13. ledna od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje převzal Dan Vítek, velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Krnova. Součástí daru byly rovněž dezinfekční přípravky za více než 20 tisíc korun.

Foto: MěÚ Krnov

Dekontaminovat prostory budou dobrovolní hasiči nejen na žádost svých profesionálních kolegů, ale i města Krnova, a to v organizacích, kterých je zřizovatelem, tedy ve školských, sociálních nebo kulturních zařízeních. „V nejbližší době dojde k praktickému zaškolení bruntálskými profesionálními hasiči, kteří jsou k těmto případům v rámci okresu povoláváni a mají proto bohaté zkušenosti,“ dodává Dan Vítek s tím, že před prací s dekontaminačním generátorem musí být obsluha nejen proškolena, ale také vybavena ochrannými pomůckami, jako jsou například celotělový oblek nebo maska s filtrem. Přístroj vyrábí z desinfekce speciální aerosol, jež pak jeho obsluha rozprašuje do okolí. Při dekontaminaci prostor může vše zůstat na svém místě, včetně pokojových rostlin. Podle tabulek a velikosti místnosti se jen určí, jak dlouho bude zásah probíhat, aby byl maximálně účinný. „Po dokončení musí být místnost půl hodiny uzavřená, aby desinfekce mohla působit. Po další hodině a odvětrání je opět přístupná lidem,“ upřesňuje Dan Vítek.

Speciální přístroj ale nebyl jediným darem, který dobrovolní hasiči získali od Hasičského záchranného sboru MSK. Došlo totiž i k bezplatnému převodu deseti radiostanic v celkové hodnotě 302 952 Kč, které dosud užívali coby zápůjčku a jež jsou nyní v majetku města.

Zroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.