BRUNTÁL | V průběhu měsíce září letošního roku policisté z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále na základě vlastního šetření zjistili dva případy neoprávněného pěstování rostlin konopí setého, které obsahují účinné a zákonem nepovolené psychotropní a psychoaktivní látky.

Foto: Policie ČR

Tyto rostliny v počtu 20 kusů byly následně oběma mužům zajištěny a zaslány k speciální chemické expertíze a k rozboru pro určení přesného množství účinné omamné a psychotropní látky.

„Tak například ve dvou sklenících na oplocené zahradě jednoho z bruntálských rodinných domů místní 51letý muž vypěstoval v období od května do poloviny září letošního roku celkem 10 rostlin konopí o výšce od 80 do 200 centimetrů, a to v úmyslu použít část těchto rostlin pro výrobu mastí s látkou delta 9 tetrahydrokanabinol (THC). Jak bylo dále prokázáno, tak již od května do října loňského roku obdobně vypěstoval 5 rostlin konopí, které poté usušil v přilehlé boudě svého rodinného domu a z těchto za pomocí vepřového sádla vyrobil mast,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Od poloviny července do poloviny září letošního roku 42letý muž z Bruntálska na oplocené zahradě svého rodinného domu v jedné z obcí na Bruntálsku neoprávněně vypěstoval 10 rostlin konopí o výšce od 180 do 300 centimetrů obsahující delta – 9 – THC, a to rovněž v úmyslu rostliny později použít pro výrobu mastí,” řekl dále mluvčí.

Výše uvedené případy jsou nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů, přičemž se zjišťuje, zda byla naplněna skutková podstata konkrétního trestného činu či jiného protiprávního jednání a chování, například přestupkového charakteru.