BRUNTÁL | Bruntálské šedesátky proběhly ve sportovním areálu ZŠ Bruntál Jesenická, jednalo se o sedmý ročník. Závod byl u zrodu Slezského poháru a letos Bruntálské šedesátky byly finálový závod Slezského poháru 2021/2022. Letošních Bruntálských šedesátek se zúčastnilo i s exhibici přípravky rekordní počet závodníku z celé ČR. Celkem si v Bruntále zazávodilo 161 dětí ve věku 2 – 15 let.

Foto: Karel Skotnica

Při sedmém ročníku si s námi pohrálo počasí, když nejdříve dle předpovědí měly být vysoké teploty, ale nakonec vše bylo jiné a honil nás déšť, který nakonec závod přerušil cca na 30 minut před kategorií starších dívek.

Výkony jednotlivých závodníků nebyly ovlivněny deštěm a dočkali jsme se soutěžních pokusů závodníků, které atakovaly rekordy tratě. Rekord tratě padl v kategorii mladších dívek, kdy Jakobovská Tereza zaběhla v semifinálovém rozběhu čas 13,21 a rekord tratě vylepšila o víc než vteřinu. Zubatou žábu si domu odvezli za celkové vítězství v závodu tito závodníci:

 Kat. mladších dívek Jakobovská Tereza SDH Ostrava – Heřmanice
 Kat. mladších chlapců Slavický Ondřej SDH Ostrava – Heřmanice
 Kat. starších dívek Mazzoliny Petra SDH Ostrava –-Svinov
 Kat. starších chlapců Cichra Jiří SDH Milotice nad Bečvou

Letošní ročník ovládli závodnici z Ostravy. Musím zmínit i kategorii starších chlapců, která letos byla velmi vyrovnaná a jak se ukázalo i velmi kvalitní. Už loni byl vrchol závodu právě kategorie starších chlapců, ale letošní ročník to opět posunul. Na prvních pěti místech v kategorii starších chlapců se umístili závodníci s 11 vteřinovými časy.

V letošním sedmém ročníku Bruntálských šedesátek jsme neměli pouze rekordní účast závodníků, rekord tratě, vynikající kategorii starších žáku, ale i rekordní rozpočet. Celkem letošní ročník Bruntálských šedesátek vyšel na 62049 Kč. Díky městu Bruntál, OSH Bruntál a firmě Klesnil s.r.o. jsme získaly finanční prostředky ve výši 33000 Kč. Startovné činilo 6850 Kč a prodej na závodech pokryl výdaje ve výši 11292 Kč, tudíž letošní ročník Bruntálských šedesátek skončil – 10907 Kč. Každopádně všichni závodnici obdrželi odměny a ti nejlepší měli velkou radost z poháru, medailí, plaket… a to je k nezaplacení.

Při organizaci letošních závodů jsme provedli investici, kdy jsme zakoupili cílovou bránu. Časomíru jsme měli již z minulého roku. Díky této a loňské investici jsme si nemuseli půjčovat materiál z OSH Opava, kterým je nutné poděkovat za podporu Bruntálských šedesátek. I když nás v letošním ročníku zlobil déšť a startovací pistol, tak celý závod byl ukončen 14:20. Během závodu bylo předáno ocenění dobrovolným hasičům a jejich sborům z okresu Bruntál za pomoc během Covidu, odklizení následků tornáda a za pomoc Ukrajině. Celkem bylo oceněno 42 hasičů z 8 sborů. Pro mladé hasiče/závodníky to bylo inspirativní, když vytvořili dlouhý potlesk. Pevně věřím, že mladí hasiči půjdou v šlépějích těchto hasičů a hasiček z OSH Bruntál.

Autor: Karel Skotnica, velitel soutěže

Foto: Karel Skotnica

top