BRUNTÁL | TJ Olympia Bruntál – oddíl atletiky srdečně zve na XIX. ročník „Běhu o vánočního kapra“. Závod se poběží v pátek 22. prosince, startovat se bude v 17.00 hodin na náměstí Míru v Bruntále.

Foto: ilustrační – Pixabay

Přihlášky budou k dispozici na místě v den závodu v závodní kanceláři. Kancelář závodu bude otevřena v budově městského úřadu od 16.00 hodin. Startovné 20 korun se bude vybírat na místě při výdeji startovních čísel. Startovní čísla budou vydávána v závodní kanceláři a je třeba je mít připevněna na prsou!

Šatny pořadatel nezajišťuje. Závodníci si mohou věci uložit na vlastní zodpovědnost v závodní kanceláři. Nejlepší závodník a závodnice v každé kategorii získávají živou vánoční rybu, kterou si osobně vyloví. Závodníci na 2. a 3. místě obdrží cenu. V cíli bude podáván čaj.

Závod je vypsán pouze pro žáky mateřských a základních škol a členy sportovních oddílů města Bruntálu. Závodit se bude podle pravidel ČAS.  Závod je veřejný a mohou na něm startovat i neregistrovaní závodníci. Běží se po dlažbě, případně po sněhu na okruhu kolem centra města. Délka jednoho kola je 250 m.

Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za zdravotní stav způsobilý pro tento výkon. Za dobrý zdravotní stav závodníků zodpovídají rodiče, škola či oddíl, který je přihlásil.

Zdroj: MěÚ Bruntál