BRUNTÁL | Do svého 17. pokračování vstupuje 7. září Bruntálské indiánské léto, multižánrový hudební festival, který každoročně na přelomu léta a podzimu obohacuje hudební nabídku v Bruntále. Stejně jako v loňském roce, proběhne i letos v přední zahradě bruntálského zámku. Tento prostor se osvědčil pro svou snadnou dostupnost i bezbariérovost.

Foto: Plakát akce

Festival opět nabídne to nejlepší z oblasti folku, folkrocku, country, blues, bluegrassu a dalších podob této hudby pro všechny generace. Domácí scénu letos zastoupí hned tři skupiny – bruntálský Můjčass, který je i zakládající skupinou celého festivalu, oblíbená indie – popová kapela Brixtn , kterou mnoho diváků může vidět na TV Óčko a bruntálsko – rýmařovská kapela Arrest , zastupující žánr bluegrassu se svou vlastní tvorbou.

Na BIL zahraje také oblíbený písničkář Monty , který má k našemu městu vřelý vztah a je tady velmi známý, stejně jako kapela Madalen za Zábřehu s mnoha hity a krásným melodickým folkem. Blues zastoupí kapela Já nevím , která nastoupila v letošním roce velmi úspěšnou cestu na mnoha soutěžích a festivalech. Trampskou muziku přiveze do Bruntálu přažská Terrakota , známá spíše pod dřívějším názvem Sekvoj.

Milovníci tradic a pamětníci starých Port budou jistě rádi za skupinu Semtam z Pardubic, která jistě zahraje i mnoho svých hitů z celé své historie. Třešničkami na dortu pak budou jistě Marien , velmi známá a mnoha cenami ověnčená kapela se svým frontmanem Víťou Troníčkem a s mnoha hity, které se zpívají po celé republice. Festival uzavře stálice naší scény a folková legenda Jaroslav Samson Lenk , který jistě přiveze do Bruntálu mnoho svých známých a již zlidovělých písniček a především doboru náladu.

Festival poskytne také pestrou nabídku občerstvení a tradičně i výroční turistickou známku, kterou začal již před čtyřmi lety pro každý ročník vydávat. Věříme, že počasí bude moudré a umožní konání akce v krásném prostředí zámku. Organizátoři mají v záloze i tzv. mokrou variatnu, která by při velké nepřízni počasí akci přesunula do městského divadla.

Přátelské bude i vstupné 120 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti, ZTP budou mít vsup zdarma.
Zdroj: MěÚ Bruntál

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.