BRUNTÁL | Zahrada mateřské školy na ulici U Rybníka je opět přístupná veřejnosti. Rodiče s dětmi si tak mohou užít její vybavení, ale musí dodržet provozní řád.

Foto: MěÚ Bruntál

Zahrada MŠ Bruntál, U Rybníka 3 je pro veřejnost otevřená v úterý a čtvrtek od 16.30 do 19.00 hodin a v neděli od 15.00 do 19.00 hodin. Mohou sem děti do 10 let výhradně v doprovodu rodiče a senioři.  Na dodržování provozního řádu dohlíží správce. Ten také hlídá, aby zařízení používaly pouze děti, neboť není určené dospělým. V minulosti už dokonce musel napomínat rodiče, aby v zahradě nepili alkohol a nekouřili. V případě potřeby je návštěvníkům k dispozici i WC. Psi sem nesmí. Zahrada musí zůstat čistá a bezpečná pro děti z mateřinky. Veřejnost může zahradu využívat za příznivého počasí do konce září a pak v květnu, červnu a červenci.

Otevřením zahrady školka reagovala na velkou poptávku ze strany rodičů malých dětí. V podobném režimu byla zahrada veřejnosti otevřená v minulých letech. „Rada města jde vstříc požadavkům rodinám s dětmi a chce diskutovat o tom, zda by bylo možné veřejnosti zpřístupnit zahrady i u dalších mateřských školek,“ konstatoval starosta města Bruntálu Martin Henč a dodal: „Zároveň jsme si vědomi, že častějším užíváním herních prvků dochází k jejich rychlejšímu opotřebení a musíme počítat s tím, že údržba zahrady bude město Bruntál, jako zřizovatele, něco stát.“

Zdroj: MěÚ Bruntál