BRUNTÁL | Ve středu 27. září 2023 okolo jedenácté hodiny se na Základní škole v Bruntále pohádaly tři holky, tento incident skončil zraněním. Jedna z holek na své kamarádky po hádce vytáhla nůž a způsobila jim řezná zranění na rukou. Na místě zasahovali záchranáři a policisté.

Foto: ZZS MSK

„Dnešního dne okolo jedenácté hodiny došlo v objektu jednoho ze školských zařízení v Bruntále ke slovnímu a následně i k fyzickému napadení mezi třemi dívkami ve věku 12 a 13 let. Při tomto incidentu utrpěly dvě dívky zranění lehčího charakteru, přičemž byly ošetřeny zdravotníky. Dívka, která je důvodně podezřelá z fyzického napadení, byla následně na místě zajištěna policisty. V současné době se incidentem zabývají policisté z územního odboru Bruntál. Vzhledem k věku dívek nebudeme poskytovat bližší informace,” uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

„Posádky ZZS ošetřily dvě dívky – 12 a 13 let, které utrpěly lehká poranění horní končetiny při napadení nožem. Po provedeném ošetření byly předány na chirurgické ambulanci Bruntálské nemocnice,” sdělil Lukáš Humpl mluvčí ZZS MSK.

„Vážení rodiče, zákonní zástupci, dne 27. 9. 2023 došlo v naší škole k politováníhodné události, na základě které se vzedmula vlna obav a často i nepodložených informací. Jako ředitelka školy Vás chci ubezpečit, že byla podniknuta veškerá bezpečnostní opatření jak směrem k přímo zainteresovaným osobám, tak směrem k bezpečnosti ostatních žáků. Jakékoliv obavy o bezpečí žáků naší školy nejsou na místě, ” informovala ředitelka ZŠ Petrin Milena Zatloukalová o středečním útoku na facebooku školy.