BRUNTÁL | Den zdraví se konal ve čtvrtek 6. června v městském parku v Bruntále. Odbor sociálních věcí města Bruntálu organizoval akci již druhým rokem. Letos měli návštěvníci možnost povídat si s odborníky na zdraví z více jak desíti organizací.

Foto: MěÚ Bruntál

Orientační měření hladiny glukózy a cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku, BMI a další poradenské služby přilákaly téměř dvě stovky návštěvníků například do stanu Nemocnice AGEL Podhorská. „Lze říci, že vyšetření návštěvníci měli naměřené hodnoty úměrné jejich věku či fyzickému stavu – nejčastějšími zájemci o vyšetření byli senioři, ovšem výjimkou nebyly také případy, kdy jsme na základě vyšších hodnot krevního tlaku, glykémie, ale také cholesterolu doporučili danému pacientovi navštívit interní ambulanci Nemocnice AGEL Podhorská k podrobnému preventivnímu vyšetření,“ sdělila vrchní sestra interního oddělení Veronika Bezručová.

Na Dni zdraví letos vystavovali: Nemocnice AGEL Podhorská, Nadační Fond Pavla Novotného, Zdravá výživa Melanie Kautzové, psycholožka Mgr. Lenka Koběrská, Krajská hygienická stanice, Fosanima o.p.s., Středisko volného času Bruntál, Denní stacionář Centrum Pohoda, Zdravotní dozor – záchranný tým, Zdravý životní styl – Jitka Svačinková, terapeutické dílny Polárka a Sagapo.

Podle organizátorů se tato akce zdařila a oslovila občany města Bruntálu, a to jak školní mládež, tak například i seniory.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál