KRNOV | Kromě pravidelných čtvrtečních farmářských trhů bude jejich pořadatel, bruntálský spolek Arma Ferre, na Hlavním náměstí v Krnově nově pořádat také trhy bleší. První se uskuteční v neděli 19. června od 9.00 do 12.00 hodin, další vždy po měsíci, a to až do října.

Foto: Plakát

„Bleší trhy jsou určeny pro běžné občany k prodeji nepotřebných věcí. Určitě jednou za čas každý uklízí na půdě, ve sklepě, na zahradě nebo ve skříni, kde najde spoustu věcí, co se schovávaly „na někdy“, ale ve skutečnosti jen zavazí. Přitom i drobnost, která někomu překáží, může dalšímu udělat nesmírnou radost,“ uvedla za organizátory Jana Rubyová, kterou myšlenka bleších trhů napadla v okamžiku, kdy sama v bytě přesouvala věci na různá místa a přitom z nich jen oprašovala prach. „Asi většina lidí má doma spoustu nepotřebných věcí a někteří z nich by je rádi prodali, ale neví jak na to. A jelikož už čtvrtým rokem pořádáme farmářské trhy, řekli jsme si: trhy jako trhy, jen v jiném kabátku. Navíc nás láká možnost dát starým věcem nový život,“ dodala Jana Rubyová.

Pořadatelé očekávají, že v den bleších trhů se na náměstí sejdou dvě skupiny lidí. Ta, co chce něco prodat či věnovat, a ta, co ráda koupí a dále zužitkuje. „My chceme tyto dvě skupiny propojit. A to nejen k nákupu a prodeji, ale také k sociálním vazbám,“ řekla Jana Rubyová.

Prodejci budou zboží nabízet přímo z kufru auta, vyskládané ho mohou mít na vlastním stolečku nebo si roztáhnou deku na zem. Za možnost prodeje zaplatí organizátorům sto korun. „Není to za pronájem místa jako takového, ale jde o menší odměnu pro nás a naše spolupracovníky, kteří nám pomohou s konečnou organizací. Za naplánováním a uskutečněním byť jen jednoho trhu totiž stojí spousta práce a času,“ vysvětlila Jana Rubyová, která v den blešího trhu ráda v Krnově uvítá nejen zájemce o prodej a nákup věcí z druhé ruky, ale i milovníky sbírek a kuriozit. „Bleší trhy jsou pro nás věc nová, ale pevně věříme, že si po „porodních bolestech“ najdou své spřízněné duše. Nahrát by tomu mohl i den konání, tedy neděle, kdy má čas skoro každý,“ uzavřela.

Zdroj: MěÚ Krnov

top