KRNOV | Betlémské světlo přivezou skauti z Lince v sobotu 9. prosince, kdy tento novodobý symbol Vánoc dorazí do Česka už po čtyřiatřicáté. V sobotu 16. prosince ho dobrovolní skautští kurýři rozvezou vlaky po celé zemi a k dispozici bude v řadě míst, Krnov nevyjímaje.

Foto: Facebook – Město Krnov

Na hlavním nádraží si ho bude možné odpálit u vlaku ve směru z Olomouce od 10.52 do 11.06 hodin, než bude spoj pokračovat do Opavy. Mezi 16. a 18. hodinou pak zájemci mohou vyrazit k Bauerovu památníku, kde jim plamínek předají krnovští skauti. O den později v neděli 17. prosince od 15.00 do 17.00 budou světlo odpalovat skauti z Krnovské Trojky v Zahradě smyslů.

„Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě znamená stát se součástí nekonečného řetězu míru a radosti, které zvlášť v dnešní době tolik potřebujeme. Každá malá pomoc, každý jednotlivec může přispět k velkému cíli a udělat svět o něco lepší, i když cesta k tomu je opravdu dlouhá, říká hlavní koordinátor Jiří Dorazil.

Úplně poprvé z Betléma plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem právě do rakouského Lince. Od roku 1989 se pak předávání světla díky skautským organizacím rozšířilo do celého světa. K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu čtyřicetileté komunistické vlády. V roce 1990 se s myšlenkou Betlémského světla seznámili brněnští skauti na mezinárodním setkání ve Vídni a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi.

Zdroj: MěÚ Krnov