ALBRECHTICKO | Pět minut před jednadvacátou hodinou večerní 2. března 2023 řídil dvaačtyřicetiletý muž polské národnosti nákladní motorové vozidlo tovární značky Man s návěsem značky Schmitz, vše polské mezinárodní poznávací značky, po silnici číslo I/57 v katastru Města Albrechtic, a to u obce Linhartovy ve směru od Krnova na Město Albrechtice, přičemž mu z blíže nezjištěných příčin a z dosud neznámých důvodů z pravého silničního příkopu bezprostředně vstoupil do jízdní dráhy 20letý muž z Bruntálska.

Foto: ZZS MSK

„Došlo tak ke střetu přední části nákladní soupravy s tělem chodce, který následně upadl na vozovku a vzniklo mu zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda n majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 15 tisíc korun a orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně. Při lékařském vyšetření a ošetření byl u 20letého muže proveden odběr biologického materiálu, kdy jeho prvotní rozbor vyzněl pozitivně na návykovou látku s obsahem THC,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Dvacetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, zasahující lékařka však zjistila poranění hlavy a mozku, nevyloučila ani další možná traumata. Vzhledem ke značně nedostatečnému odění byl pacient rovněž silně podchlazený. Jeho stav se jevil jako život ohrožující. Bylo nutno uvést jej do umělého spánku, zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Posádky se také postaraly o zajištění tepelného komfortu, uložení do podtlakové matrace a provedly další opatření,” informoval Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany bruntálských kriminalistů.