RÝMAŘOV | V blíže neuvedené době mezi dvacátou hodinou 24. srpna a čtvrtou hodinou ranní 25. srpna 2022 doposud neznámý pachatel kradl na ulici Radniční v Rýmařově. Po vytlačení okna se vloupal do zdejší provozovny cukrárny a jídelny.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Provozovnu prohledal a následně odcizil finanční prostředky na hotovosti v drobných mincích i v bankovkách, čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 2 a půl tisíce korun. Na místo činu se rovněž dostavil i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval tak zvanou pachovou stopu v délce 300 metrů od objektu napadení přes přilehlý park až k ulici Pivovarské, dále přes zdejší sídliště až k prodejně potravin,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Touto trestnou činností majetkového charakteru se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly k osobě pachatele, jeho pohybu a pobytu, jakož i k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.