KRNOV | Jazz, soul, RnB, ale i pop, funk, nebo šansony a samozřejmě gypsy style. To je repertoár, který představí zpěvačka Marta Balážová krnovskému publiku na dalším z jazzových podvečerů u památníku Leopolda Bauera na krnovském náměstí. Jazzový podvečer proběhne v prostoru před Bauerovou kavárnou v pátek 12. července v 18.30 hodin. Vstup je zdarma, akce se koná pouze za příznivého počasí.

Foto: Plakát akce

Marta je bruntálskou rodačkou, zpěv studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka a své vzdělání si rozšiřuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Mimo působení v T.O.P. Dream Company, kde zpívala po boku Vojty Dyka a Ondřeje Rumla má za sebou roli v Dobře placené procházce pánů Suchého a Šlitra na scéně Národního divadla v Praze a v Městském divadle v Brně účinkovala v tamějším nastudování muzikálu HAIR. Jak sama říká, nejvíce muzikantských zkušeností nasbírala při několikaletém cestování po světě a zpívání na zaoceánských lodích.

Tam ji také doprovázel krnovský rodák kytarista Tibor Žida. Toho k hudbě již ve dvou letech přivedl jeho otec. Svou hru na kytaru i piano si zdokonalil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde se začal věnovat jazzové hře a jako skladatel a zpěvák se nebojí propojovat romskou hudbu se současnými hudebními vlivy.

Tento jazzový podvečer je realizován v rámci projektu „Náš svět hudby“, který MIKS Krnov realizuje ve spolupráci s POK Prudnik a právě členové Písňového studia mládeže předvedou své umění za doprovodu svého uměleckého vedoucího, pana Tomasze Kanase.

Zdroj: MIKS

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.